Zbiralniki deževnice
Nudimo obročno odplačevanje za financiranje izgradnje MKČN, ki je stvar dogovora in/ali podpisa pogodbe. Najhitrejša in najboljša rešitev je financiranje s produktom LeanPay. Le-ta omogoča zelo nizko obrestno mero in nakupe do 12.000 EUR na do 84 obrokov. Svojo kreditno sposobnost lahko preverite s klikom na Preverite svoj limit.
Alternativa zgornji opciji je tudi pridobitev kredita na EkoSkladu ki pod zelo ugodnimi pogoji in majhnimi stroški omogoča pridobitev namenskih sredstev za nakup čistilnih naprav skupaj z gradbenimi deli kot tudi ponikalnimi polji oz. elementi.
Omogočamo tudi nakup z debetnimi karticami, karticami z odloženim plačilom (kreditne kartice Visa, Mastercard, Diners…) in posojilne kartice.
Glede na mesto vgradnje razlikujemo med betonskimi zbiralniki in tistimi iz umetnih mas. Razlika med enimi in drugimi je v dovoljeni maksimalni obremenitvi.
Poznamo tudi nadzemne in podzemne zbiralnike. Pri zbiralnikih iz umetnih mas je glavna razlika med njimi zlasti v načinu pred-obdelave mase iz katere so narejeni, tako, da so nadzemni zbiralniki UV obstojnejši.
V prodajnem programu ločimo tudi ležeče in pokončne zbiralnike, kjer je razlika zgolj v obliki. Pokončni so višji in so namenjeni za vgradnjo na območja, kjer prostora za vgradnjo primanjkuje, ležeči pa imajo večje volumne in so primerni za območja, kjer je prostora za vgradnjo dovolj.
Dodatno k zapisanemu je lahko razlikovalni faktor tudi ta ali se boo v zbiralniku zbirala voda, ki bo uporabljena za pitje ali ne.
Obstaja več različnih modelov za izračun potrebne velikosti zbiralnika, ki upošteva tako padavinske režime, tip strehe in njeno kvadraturo ter navsezadnje namen uporabe. Izračun vam lahko napravimo brezplačno.
Iz praktičnih izkušenj spodaj vseeno navajamo enostaven izračun dimenzije zalogovnika za štiri člansko družino:
- Zalivanje zelenjavnega vrta: 2300 – 3.500 L
- Zalivanje vrta, pranje avta, wc kotlički: 5000 – 6200 L
- Zalivanje vrta, pranje avta, wc kotlički, pralni stroj: 6200 – 8000 L
- Zalivanje vrta, pranje avta, wc kotlički, pralni in pomivalni stroj: 8000 – 12000 L
- Zalivanje vrta, pranje avta, wc kotlički, pralni in pomivalni stroj, tuš: 18000 – 20000 L
Pomembno je, da imate za vsakih 1000 L zbiralnika na razpolago od 30 (področja z več kot 1100 mm padavin letno) do 50 (področja z manj kot 1000 mm padavin letno) kvadratnih metrov strehe. V kolikor imate vodovod, priporočamo za domačo uporabo izbiro zbiralnika od 2.300 do 10.000 L.
FILTER GROBIH DELCEV (I. stopnja čiščenja deževnice)
Zbiralnik za deževnico je mogoče nadgraditi z grobim filtrom, bodisi samočistilnim ali bolj praktičnim košarnim S tem preprečimo grobim nečistočam vstop v zbiralnik. Tako se pesek, listje, mah, poginule živali iz naše strehe ne znajdejo v zbiralniku s čimer zmanjšamo okužbo s patogenimi mikroorganizmi.
UMIRJENI DOTOK IN SIFON (II. In III. stopnja čiščenja deževnice)
Vodo, ki vstopi v zbiralnik peljemo preko umirjenega dotoka. Le-ta poskrbi, da se fini vsedljivi delci med dotokom ne dvigujejo ter da se voda enakomerno meša in ohranja svojo svežino. Sifon preprečuje, da bi na iztočni strani v zbiralnik prišle prostoživeče živali (glodalci, ptiči, dvoživke). Priporočamo za nadaljnjo uporabo deževnice za različne tehnološke postopke.
PLAVAJOČI ODJEM (IV. stopnja čiščenja deževnice)
Četrto stopnjo čiščenja deževnice predstavlja plavajoči odjem, ki ga sestavljajo »boja« ali plovec s fino sesalno košaro, nepovratnim ventilom ter gibljivo cevjo. Element je večnima vezan na sistem črpališča.
ČRPALKA
Za črpanje deževnice iz zbiralnika deževnice lahko uporabljamo potopne črpalke ali pa »suhe« črpalke tj. hidropaki oz. hidroforji. Izbira je odvisna od potreb posameznika in vrste zbiralnika. Pri izbiri črpalke moramo paziti, da ima zaporo proti suhemu teku (da se ne pregreva, ko vode v zbiralniku zmanjka) in da vzdržuje primeren pritisk glede na namen uporabe.
AVTOMATSKI PREKLOP
Vse pogosteje se uporablja tudi avtomatski preklopni ventil, ki omogoča samodejni preklop dobave vode iz zbiralnika na vodovodno omrežje, ko vode v zbiralniku zmanjka in/ali ko zmanjka električne energije. Sistem je enostaven in vzdržljiv in ponavadi ne zahteva posebnih stroškov vzdrževanja. Nimate potrebe po ročnem preklapljanju dobave vode. Priporočamo vsem, ki želijo komfortno rešitev uporabe deževnice.
NOTRANJI HIŠNI FILTRI
Notranji filtri za deževnico se uporabljajo mehanski za grobo in mikrofiltracijo. Ločimo med kartušnimi filtri za filtracijo finih delcev ter ogljenimi filtri. Priporočamo zlasti, ko uporabljate vodo za pranje perila ali posode ter WC kotličke..
MERILEC NIVOJA TEKOČIN
Za to, da veste koliko vode je še v zbiralniku, Vam ponujamo različne tipe merilcev nivoja tekočin, ki Vam bodisi na Vašem telefonskem aparatu (pametni telefon) ali na posebnem prikazovalniku, ki ga montirate na Vašo steno v hiši, prikazuje, koliko vode imate v zbiralniku. Tako z vodo lažje razpolagate.
Zbiralniki za deževnico, ki jih nudimo v VODATEH d.o.o. praktično ne potrebujejo posebnega vzdrževanja in čiščenja, sploh če se pred vtokom vgradi filter grobih delcev ( v tem primeru čistimo zbiralnik 1 x na 10-15 let).
V kolikor se filtra ne vgradi, je dobro zbiralnik očistiti na vsake 2-3 leta. Čiščenje je enostavno, saj je večina zbiralnikov v ponudbi izdelanih tako, da so stene zbiralnika gladke, ravne, brez krivin, zato lahko zbiralnik popolnoma očistite in zbrišete notranjost brez vsakršnih težav. Skozi pokrov oz. revizijsko odprtino premera fi.60 cm je vstop v zbiralnik dokaj enostaven.
Pri samem čiščenju je zelo priporočljivo, da se sprazni celoten zbiralnik oz. se s črpanjem prične čisto pri dnu ter tako odstrani vsaj grobe nečistoče oz. sedimentno plast. S prepogostim odstranjevanjem te plasti se poslabša kvaliteta vode, ki izgubi na svežini.
Z zbiranjem deževnice lahko prihranimo tudi do 50 € ali več mesečno. A tu ne gre zgolj prihranek, gre za našo okoljsko vizijo, našo prihodnost in prihodnost naših otrok.
Skozi desetletja in stoletja človek počasi onesnažuje vire pitne vode. Danes človek v razvitem svetu porabi od 100 do 200 litrov pitne vode vsak dan. Od tega se le okoli 5 % pitne vode porabi za kuhanje in pitje. Zelo malo glede na skupno dnevno porabljeno količino. In ravno zato zbiramo deževnico. Da zmanjšamo vpliv naše odpadne vode na okolje ter zmanjšamo stroške za vodo in komunalo!
Z zbiralnikom deževnice si zagotovimo avtonomijo vira vode. To pomeni, da ne bomo dosti trpeli zlasti v sušnih mesecih, ko lokalni dobavitelja zaradi pomanjkanja vode ustavijo dobavo le-te.
Gospodinjstva: Zalivanje vrta, pranje avtomobila, pranje perila, splakovanje WC.
Industrija: Kot voda za gašenje požarov, ustrezno predelana tudi kot tehnološka voda, za zalivanje, pranje, splakovanje WC.
Kmetijstvo: Za zalivanje kmetijskih pridelkov, gašenje morebitnih požarov, pogojno za napajanje živine, pranje kmetijske mehanizacije.
Voda, ki jo hranimo v podzemnih rezervoarjih ostane sveža skozi vse leto. Zadostna globina vkopa rezervoarja nam omogoča, da ostaja temperatura vode v podzemnem rezervoarju skozi vse leto na nivoju nekje od 6-10 stopinj Celzija. Tako kemična obdelava deževnice ni potrebna.
Rezervoarje povežemo pri dnu in na vrhu s pomočjo posebej izdelanih nastavkov, ki jih na zbiralnikih iz umetnih mas bodisi privarimo ali pa se za izdelavo uporabijo posebni spojni materiali. Pri betonskih se povezave naredijo s preboji z diamantnim vrtanjem primernih premerov in dodatnim ustreznim tesnjenjem spoja. S tem omogočimo izdelavo sistema z zadostno količino deževnice.
Pošljite povpraševanje
Potrebujete dodatne informacije o izdelkih oziroma rešitvah ter njihovih cenah? Izpolnite spodnji obrazec in v najkrajšem možnem času vas bomo kontaktirali.